Пeльмeні - калорійність
Хімічний склад і кількість калорій у пельменях
Одним із найпопулярніших видів виробів із тіста, які присутні в повсякденному раціоні багатьох людей, є пельмені. Традиційно вони готуються з прісного тіста, а в ролі начинки можна використовувати м'ясо, рибу, овочі або гриби. Пельмені зазвичай мають невеликі розміри, мають насичений приємний смак і апетитний аромат. За формою вони можуть бути круглими, квадратними, шестикутними, трикутними. Калорій у пельменях досить багато, тому вони є ситною та поживною стравою.
Хімічний склад пельменів визначається складом інгредієнтів, з яких вони приготовлені. Вироби містять пшеничне борошно, яке є джерелом натуральної клітковини. У продукті також присутній магній, залізо, мідь, фосфор, цинк та інші мінерали. У пельменях багато вітамінів групи В, а також цінного вітаміну РР.
М'ясо, яке входить до начинки пельменів, є джерелом натурального білка тваринного походження. У пельменях також присутні моно- і дисахариди, ненасичені жирні кислоти, холестерин і органічні кислоти.
Скільки в пельменях калорій? Енергетична цінність страви змінюється залежно від начинки. Найбільшу популярність мають саме м'ясні пельмені. У 100 г такого продукту міститься близько 275 ккал, майже 12 г білків, близько 12 г жирів і 29 г вуглеводів. Один пельмень невеликого розміру важить близько 10 г, а його енергетична цінність становить близько 28 ккал.
Корисні та шкідливі властивості пельменів
Порція гарячих і смачних пельменів здатна швидко втамувати голод і подарувати організму відчуття ситості на кілька годин. Таку страву найкраще їсти на обід, щоб забезпечити організм енергією до кінця дня. Знаючи, скільки в пельменях калорій, можна правильно розрахувати допустимий розмір разової порції. Завдяки наявності клітковини пельмені покращують перистальтику кишківника, а мінерали в їхньому складі необхідні організму людини для нормального протікання хімічних процесів. М'ясна начинка виробів містить речовини, які зміцнюють кістки та сполучні тканини.
У помірних кількостях пельмені, приготовані зі свіжих і якісних продуктів, не приносять організму шкоди. Але, враховуючи калорії в пельменях, їх не рекомендують їсти людям із надмірною вагою. Продукт не можна назвати дієтичною стравою, тому він може погіршити стан людей з ожирінням.
Рекомендації з приготування пельменів
Існує безліч різновидів пельменів - манти, хінкалі, равіолі та інші. Ці вироби відрізняються один від одного формою і розмірами, а також видами начинки. Тісто для пельменів містить три основні інгредієнти - пшеничне борошно, сире яйце і воду. Для фаршу можна брати яловичину, курку або свинину, додаючи до м'яса подрібнену ріпчасту цибулю. Найпопулярніший варіант начинки - суміш свинячого та яловичого фаршу, приправлена сіллю та спеціями. Справжнім делікатесом є пельмені з м'ясом оленя або ведмежатиною. Як начинку також можна використовувати рибу, обсмажені гриби, різні овочі, нарізані дрібними скибочками. За бажання сіль у начинці можна замінити пікантними прянощами, дрібно рубаною зеленню. Саме від того, які інгредієнти використовувалися в рецепті, і залежатиме, скільки в пельменях калорій.
Щоб зліпити пельмені, необхідно розкачати приготоване прісне тісто і за допомогою чарки або спеціальної формочки вирізати з нього невеликі кружечки. Кожен кружечок необхідно трохи розтягнути пальцями, формуючи тонкий коржик. У центр цього коржа викладають начинку, а потім защипують краї тіста, формуючи виріб бажаної форми. Щоб пельмені не розкрилися під час термічної обробки перед тим, як защипнути краї тіста, можна змастити їхній внутрішній бік сирим яєчним жовтком. Щоб точно порахувати калорії в пельменях, достатньо знати харчову цінність усіх продуктів, які використовувалися для приготування виробів.
Пельмені можна готувати в духовці або на пару, але найчастіше їх відварюють у киплячій воді. Вироби опускають в окріп, додають трохи солі, чорного перцю і кілька лаврових листків. Після спливання їх варять протягом 3-5 хвилин, а потім дістають із киплячої води за допомогою шумівки і змащують вершковим маслом. Пельмені можна подавати зі сметаною, томатним соусом, майонезом або гірчицею. Вироби також можна вживати разом із бульйоном, у якому вони варилися - таку страву часто називають супом із пельменями.
Готові пельмені можуть використовуватися для приготування запіканок із додаванням твердого сиру, овочів та інших інгредієнтів. Відварені вироби також можна обсмажувати на сковорідці на рослинній олії, але в цьому разі кількість калорій у пельменях буде вищою.