Млинці на молоці - калорійність
Хімічний склад та калорійність млинців на молоці
Тонкі та рум'яні млинці мають велику популярність у багатьох країнах світу. Маючи приємний смак і ніжну текстуру, вони є улюбленими ласощами дітей і дорослих. За класичним рецептом до складу страви входять яйця, пшеничне борошно, цукор, молоко та рослинна олія. До цих продуктів за бажанням можна додавати й інші інгредієнти, отримуючи цікаві смакові поєднання. Млинці готують до повсякденного та святкового столу, поєднуючи їх із різними соусами та сметаною.
Скільки калорій у млинцях на молоці? Цей показник залежить від жирності молока і може коливатися в діапазоні від 170 до 189 ккал на 100 г. У зазначеній порції страви міститься майже 5 г білків, 7 г жирів і близько 22 г вуглеводів. Млинці на молоці містять цінні для людини вітаміни групи В, а також вітаміни Е і РР. У хімічному складі страви присутні жирні кислоти, калій і натрій, залізо і магній, фосфор та інші мінеральні сполуки. Пшеничне борошно, що входить до складу млинців, робить цю страву багатою на клітковину і глютен.
Скільки калорій в 1 млинці на молоці? Якщо страву приготовано за класичним рецептом, то харчова цінність одного тонкого млинця становитиме всього 17 ккал.
Корисні властивості та шкода млинців на молоці
Страва не тільки вирізняється приємним смаком, а й здатна принести організму людини користь. Порція млинців швидко втамує голод, наповнить тіло енергією і приведе його в тонус. Жирні кислоти, що входять до складу страви, позитивно впливають на імунітет і підвищують еластичність стінок кровоносних судин. Млинці зручно брати з собою в дорогу як перекус. А тваринний білок у складі потрібен організму для формування м'язів, зміцнення суглобів та інших важливих процесів життєдіяльності.
Калорійність млинців на молоці можна зменшити, якщо під час приготування розбавити молоко водою у співвідношенні 1:1. Щоб не перевантажувати травну систему, такі смаколики рекомендується їсти в першій половині дня. Млинці не рекомендується їсти в разі ожиріння, захворювань підшлункової залози та індивідуальної непереносимості глютену. Якщо в складі страви є багато цукру, то вона протипоказана для діабетиків.
Рекомендації з приготування млинців на молоці
Тонкі млинці на молоці, калорійність яких порівняно невелика порівняно з іншими видами борошняних виробів, легко приготувати вдома. Продукти для них знайдуться в кожному холодильнику, а процес приготування не потребує особливих кулінарних навичок. Спочатку яйця змішують із цукром до отримання однорідної суміші. Потім поступово вводять борошно, замішуючи помірно густе тісто без грудочок. В останню чергу додають молоко, вливаючи його невеликими порціями. Щоб млинці не прилипали до пательні під час випікання, у тісто додають кілька столових ложок олії. Смажать млинці на середньому вогні з двох боків до утворення рум'яної скоринки.
Готові млинці їдять як самостійну страву, поєднують їх зі сметаною, вершковим маслом і різними соусами. Тонкі млинці часто використовують як основу, загортаючи в них солону або солодку начинку. Таким чином можна отримати безліч варіантів страви на будь-який смак. Але при використанні додаткових інгредієнтів калорійність млинця на молоці збільшується і на це потрібно зважати, розраховуючи загальну енергетичну цінність страви.