Квашена капуста - калорійність
Хімічний склад і калорійність квашеної капусти
Одним із найпопулярніших варіантів холодної закуски, яка часто присутня в повсякденному раціоні, є квашена капуста. Вона легко готується і прекрасно зберігається в темному, прохолодному місці. Квашена капуста є продуктом природного хімічного процесу бродіння. При цьому молочнокислі бактерії капусти взаємодіють із цукрами капустяного соку та сіллю. Качан можна квасити цілком або нарізати його на невеликі шматки, але найпопулярнішим варіантом є дрібно нашаткована квашена капуста, яку зручно подавати до столу. Продукт має характерний кислуватий смак і апетитну хрустку структуру.
Скільки калорій у квашеній капусті? У 100 г продукту міститься не більше 20 ккал, майже 2 г білків, усього 0,1 г жирів і 4,4 г вуглеводів. Але в процесі сквашування капуста набуває цінного хімічного складу, який вирізняється великою кількістю вітамінів і мінералів. Готова страва є джерелом вітамінів групи В, цінних вітамінів C, К, U і РР. У складі квашеної капусти присутні також кальцій, селен, калій, цинк, йод, залізо та інші мінерали.
Незважаючи на низьку калорійність капусти квашеної, вона містить багато клітковини і харчових волокон. У процесі бродіння виділяється особлива речовина - молочна кислота. Вона має антибактеріальні властивості та надає готовому продукту специфічного кислуватого аромату.
Корисні та шкідливі властивості
Невелика кількість калорій у квашеній капусті є не єдиною її перевагою. Багатий вітамінний склад робить квашену капусту відмінною стравою для підтримки імунітету, допомагає відновити сили після перенесених застудних захворювань. Регулярне вживання квашеної капусти нормалізує травлення, м'яко очищає організм від шлаків. Продукт містить речовини, які позитивно впливають на стан серцево-судинної системи та допомагають знизити рівень цукру в організмі. Квашену капусту корисно їсти в разі авітамінозу та лікування нервових розладів.
Невелика харчова цінність квашеної капусти та її цінний хімічний склад роблять цю страву незамінною для вагітних жінок. Додавши квашену капусту в щоденне меню, вдасться зняти симптоми токсикозу і позбутися сонливості. Розсіл, отриманий у процесі сквашування капусти, покращує самопочуття в разі похмілля, допомагаючи позбутися нудоти.
Але при вживанні великими порціями квашена капуста може призвести до здуття живота і дискомфорту в кишечнику. Вона подразнює стінки шлунка і підвищує кислотність шлункового соку, тому не рекомендована для людей із гастритом або виразкою. З обережністю вводять квашену капусту в щоденне меню в разі підвищеного кров'яного тиску.
Використання квашеної капусти в схудненні
Капуста квашена, калорійність якої мінімальна, часто входить до дієтичного меню. При цьому її їдять без додавання олії та цибулі, поєднуючи зі свіжими або відвареними овочами. За невисокої енергетичної цінності продукт забезпечує організм поживними сполуками, дає тілу заряд бадьорості та допомагає урізноманітнити мізерний раціон.
Люди, які стежать за своєю фігурою, можуть вводити квашену капусту в меню для розвантажувальних днів або їсти її як освіжаючий гарнір із жирними стравами. Таке вживання продукту запобіжить утворенню зайвих жирових відкладень навіть без обмеження в харчуванні.
Рекомендації з приготування
Щоб приготувати квашену капусту вдома, досить нашаткувати білокачанну капусту, змішуючи її з тертою морквою і сіллю. Готову масу злегка розминають, щоб почав виділятися сік, а потім утрамбовують у скляну тару або дубову бочку, придавлюючи її зверху вантажем. Через 6-8 днів квашена капуста готова. Такій страві можна надати додаткових смакових ноток, додавши ягоди брусниці або журавлини, а також лавровий лист. У квашену капусту дозволяється додавати цукор, щоб готова закуска мала солодкуватий смак. Але калорійність квашеної капусти з цукром буде вищою, тому зловживати такими ласощами не варто.
Квашена капуста сама по собі є повноцінною холодною закускою. Для поліпшення смакових характеристик до неї додають дрібно нарізану ріпчасту цибулю і заправляють соняшниковою олією. Такий салат стане чудовим доповненням до жирних м'ясних страв або відвареної картоплі. Квашена капуста може стати повноцінною самостійною начинкою для несолодкої випічки. Її додають до солянок та інших перших страв, тушкують разом із грибами або свининою. Щоб розрахувати харчову цінність такої страви, потрібно враховувати калорії у квашеній капусті та інших інгредієнтах, що входять до складу страви.