Кабачки смажені - калорійність
Склад та калорійність смажених кабачків
Свіжі кабачки можна піддавати різним видам кулінарної обробки, але одним із найпопулярніших способів приготування продукту є смаження. При цьому скибочки плодів набувають апетитної, хрумкої скоринки і м'якої структури. Страва відрізняється високими смаковими характеристиками та підходить як для повсякденного раціону, так і для святкового столу.
Кабачки виступають цінним джерелом вітамінів та мінеральних речовин. У складі продукту є структурована вода, необхідні людині мікро- та макроелементи. Але під впливом високої температури більшість цих корисних елементів руйнується.
Скільки калорій у смаженому кабачку? У порції 100 г міститься близько 88 ккал. Основну частину складають вуглеводи та жири – приблизно по 6 г у зазначеній кількості продукту. Частка білків у порції 100 г становить трохи більше ніж 1 г.
Навіть після термічної обробки смажені кабачки містять велику кількість клітковини. Якщо смажити кабачки на грилі без додавання олії, то їхня харчова цінність буде нижчою.
Корисні та шкідливі властивості смажених кабачків
Завдяки високому вмісту клітковини кабачок сприяє нормалізації травлення. Але калорій у смажених кабачках набагато більше, ніж у свіжих, тому їх рекомендується їсти невеликими порціями. У процесі смаження кабачків зазвичай використовується рослинна олія, яка при нагріванні виділяє токсичні для людини сполуки. При зловживанні такою стравою можуть виникати дискомфортні відчуття у шлунку.
Висока калорійність кабачка смаженого робить його поживною та ситною стравою. Навіть невелика порція смажених кабачків здатна надовго викликати почуття насичення, забезпечуючи організм енергією кілька годин наперед. Але за наявності проблем із зайвою вагою такий продукт не рекомендується. При регулярному вживанні смажених кабачків великими порціями можливий розвиток злоякісних пухлин.
Поради щодо приготування смажених кабачків
Свіжі плоди можна смажити без паніровки або попередньо обваляти в борошні. Калорійність кабачків смажених у борошні буде ще вищою. Для приготування такої закуски потрібно нарізати кабачок на невеликі кружальця завтовшки до 1 см, обваляти їх у пшеничному борошні і посолити. Підготовлені таким чином скибочки викладають на сковороду з розігрітою олією і обсмажують з двох сторін до утворення апетитної рум'яної скоринки.
Плоди часто готують у клярі, до складу якого входять курячі яйця та молоко. Така страва виходить ще більш ситною і відмінно поєднується з рубаною свіжою зеленню. Популярний варіант гострої закуски - смажені кабачки з сиром та часником.
Найкориснішим способом приготування смажених кабачків є смаження плодів на грилі без олії. При такій кулінарній обробці продукт набуває приємного смаку і містить мінімальну кількість жирів.
Смажені кабачки можна подавати з пікантним соусом з часнику або тертим твердим сиром. Для приготування ситної закуски на промиті кружечки плодів можна викласти по одній чайній ложці будь-якого фаршу, змішаного з сіллю і спеціями. Після цього скибочки слід обваляти в борошні і смажити на розігрітій сковороді до хрусткої скоринки. На гарнір до смажених кабачків часто подають відварену картоплю або рис.
Смажені кабачки є ситною та смачною стравою, але мають високу харчову цінність. Тому при вживанні продукту не варто забувати, скільки калорій у смажених кабачках - це дозволить правильно розрахувати розмір разової порції і уникнути проблем із зайвою вагою.