Фейхоа - калорійність
Хімічний склад і калорійність фейхоа
Плоди фейхоа ростуть на однойменному вічнозеленому чагарнику, який широко зустрічається в регіонах із субтропічним кліматом. З біологічної точки зору фейхоа є ягодою. Плід має злегка витягнуту форму. Зовні він вкритий щільною шкіркою, яка може бути гладкою або злегка горбистою. Колір стиглого фейхоа варіюється від жовтуватого до зеленого. Продукт має ніжну бежеву м'якоть однорідної консистенції, яка містить велику кількість соку і виділяє приємний аромат свіжості. Смак плодів нагадує смак ананаса, у ньому присутні легкі нотки суниці та ківі. Усередині м'якоті фейхоа знаходяться невеликі кісточки, а поперечний зріз плода за зовнішнім виглядом нагадує квітку.
Скільки калорій у фейхоа? У 100 г продукту міститься 49 ккал, по 1 г білків і жирів, а також 11 г вуглеводів. У хімічному складі плодів висока концентрація харчових волокон, йоду і вітаміну С. М'якоть виступає багатим джерелом пектинів натурального походження, яблучної кислоти і сахарози. Один плід середніх розмірів важить близько 50 г і містить всього 25 ккал.
Корисні властивості та шкода фейхоа
Маючи невисоку калорійність, фейхоа має безліч корисних властивостей, які пояснюються багатим хімічним складом плодів. Регулярне вживання продукту благотворно впливає на перистальтику кишечника, прискорюючи виведення з організму шлаків і токсинів. Фейхоа корисно їсти для профілактики закрепів.
Завдяки високому вмісту йоду плоди слугують хорошою підтримкою для щитоподібної залози. Щоб забезпечити організм добовою дозою цього елемента, достатньо лише з'їсти два фейхоа. У шкірці плодів присутні натуральні антиоксиданти, які дають змогу запобігти розвитку онкологічних захворювань, блокують розмноження ракових клітин. Фейхоа корисно вводити в раціон у разі гастриту та інших запальних захворювань шлунка. Плоди допомагають усунути хворобливі відчуття, виступають ефективним засобом для боротьби з атеросклерозом. А висока концентрація вітамінів робить фейхоа незамінним продуктом у раціоні під час сезону застудних захворювань. Плоди зміцнюють імунітет і покращують настрій.
У фейхоа калорій мінімум, але зловживати таким продуктом не варто. Плоди можуть викликати алергічну реакцію у людей з індивідуальною непереносимістю. У м'якоті фейхоа багато цукру, тому її не можна їсти при ожирінні та цукровому діабеті. Людям із підвищеною кислотністю шлунка плоди вживати
Використання фейхоа в кулінарії
Смачний і ароматний фейхоа, калорії якого не здатні завдати істотної шкоди фігурі, можна їсти як самостійний продукт. Шкірка плодів вирізняється терпким терпким смаком, тому її рекомендується зрізати. Очищена м'якоть фейхоа швидко темніє, тому її варто їсти відразу ж.
Плоди фейхоа часто використовуються як інгредієнт для різних страв. Їх додають у вітамінні салати зі свіжих фруктів, йогурти, в'язкі молочні каші. Очищені скибочки фейхоа можуть слугувати начинкою для солодкої випічки або смачною фруктовою добавкою до йогурту. З плодів варять джеми, варення і компоти на зиму. Фейхоа може стати пікантним доповненням до м'ясних страв.
Використовуючи плоди для приготування певної страви, важливо враховувати скільки калорій у фейхоа. Це дасть змогу точно розрахувати загальну енергетичну цінність страви.