Селера стеблева - калорійність
Хімічний склад і калорійність стебла селери
Соковиті стебла селери здобули величезну популярність серед усіх прихильників здорового харчування. Рослина має унікальні властивості, а в їжу можуть використовуватися абсолютно всі її частини. Селера має щільну, масивну бульбу, з якої виходять товсті, м'ясисті стебла. На кінцях стебел розташоване невелике зелене листя, що за зовнішнім виглядом нагадує петрушку. Продукт має специфічний смак і виділяє різкий характерний аромат.
Енергетична цінність селери становить всього 12 ккал на 100 г. Стебла рослини містять близько 1 г білків, всього 0,1 г жирів і приблизно 2 г вуглеводів. Селера належить до категорії продуктів з негативною калорійністю. Кількість отриманих із неї калорій менша, ніж кількість калорій, витрачених на перетравлення рослини в шлунку.
Незважаючи на те, що харчова цінність селери мінімальна, в ній міститься повний набір вітамінів і мінералів. Стебла виступають справжньою скарбницею натрію, калію, магнію, кальцію і вітамінів групи В. У селері також багато вітамінів А, С, К і РР. У складі продукту присутній лютеолін, клітковина, ефірні олії та біофлавоноїди.
Корисні та шкідливі властивості стебла селери
Стебло селери, калорійність якого дуже низька, має низку корисних для людини властивостей. Регулярне вживання рослини дає змогу запобігти розвитку хвороб нирок і всієї сечостатевої системи. Продукт благотворно впливає на травлення і здатний знищувати шкідливі бактерії, які спричиняють гнильні процеси в шлунку і кишечнику. Речовини, що містяться в селері, позитивно впливають на настрій, знижують тривожність і запобігають розвитку злоякісних новоутворень.
Маючи сечогінну дію, селера сприяє зміцненню потенції у чоловіків. Рослина має омолоджувальні властивості, сповільнюючи природні процеси старіння і покращуючи зовнішній вигляд шкіри. Додаючи селеру в щоденне меню, можна запобігти хворобам серця і судин. А сік рослини має загоювальну дію і може застосовуватися для компресів під час лікування гематом, дрібних ран і ударів.
Незважаючи на малу енергетичну цінність селери, зловживати нею не варто. Продукт протипоказаний людям із сечокам'яною хворобою нирок, оскільки його вживання може призвести до руху каменів. З обережністю вводять селеру в раціон у разі підвищеної схильності до алергії - ефірні олії в стеблах рослини можуть викликати алергічні реакції. Селеру не можна їсти вагітним жінкам і людям, які страждають від варикозного розширення вен.
Використання селери в схудненні
Люди, які ведуть боротьбу із зайвими кілограмами, використовують низьку калорійність селери для схуднення. Стебла рослини можуть бути корисним доповненням до будь-якого дієтичного меню, а також використовуються як основний продукт у монодієтах і розвантажувальних днях. Вживання селери допомагає підвищити ефективність схуднення і збагатити організм вітамінами, яких часто не вистачає в обмеженому дієтичному раціоні. А клітковина, що входить до складу продукту, м'яко очищає кишківник, покращуючи перистальтику органа, позбавляючи організм шлаків і токсинів.
Застосування селери в кулінарії
Володіючи насиченим смаком і ароматом, селера здатна надати пікантні смакові нотки будь-якій страві. Найбільшу користь мають свіжі стебла, які можна додавати в овочеві салати, використовувати в холодних закусках. Селера відмінно поєднується з огірками, болгарським перцем, морквою та іншими свіжими овочами.
Стебла можна додавати в перші страви або готувати з них гарніри. Селера часто виступає складником інгредієнтів смачних і ароматних соусів. Зі стебел отримують корисний сік, який можна пити самостійно, а також комбінувати з морквяним або яблучним фрешем.
Отримані з селери калорії точно не завдадуть абсолютно ніякої шкоди фігурі. Але використовуючи продукт для приготування різних страв і напоїв, важливо враховувати також калорійність інших складових інгредієнтів.