Розсольник - калорійність
Хімічний склад і калорійність розсольнику
Ароматний гарячий розсольник є популярною стравою повсякденного меню. Такий суп часто входить до складу повноцінного комплексного обіду, маючи насичений смак з освіжаючою пікантною кислинкою, що є його візитною карткою. Ключовим інгредієнтом, який відрізняє розсольник від інших перших страв є солоні огірки. Іноді замість них у бульйон додають квашену капусту або лимонний сік, щоб надати страві характерного кислуватого смаку. Для приготування бульйону можна використовувати різні види м'яса, що дає змогу отримувати суп із різним ступенем калорійності.
Скільки калорій у супі розсольник? Харчова цінність такої страви залежить від того, які саме інгредієнти були додані до її складу. Суп, приготований за класичним рецептом, містить близько 42 ккал на 100 г. У зазначеній порції страви буде близько 1,4 г білків, 2 г жирів і не менше 5 г вуглеводів. У ключовому інгредієнті розсольнику - солоних огірках - міститься велика кількість йоду та вітаміну С.
Незважаючи на порівняно невелику кількість калорій у розсольнику, такий суп має багатий хімічний склад. Страва є джерелом вітамінів групи В, містить вітаміни Е і РР, оскільки ці елементи входять до складу овочів. Суп із м'ясом, приготований на концентрованому бульйоні, багатий на натуральний білок тваринного походження. А перлова крупа, яка також входить до складу страви, виступає цінним джерелом клітковини та різних мінеральних сполук.
Корисні властивості та шкода розсольнику
Відносно невелика калорійність супу розсольник є далеко не єдиною його перевагою. Крім оригінального смаку та приємного аромату така страва приносить значну користь для організму людини. Багатий вітамінно-мінеральний склад розсольнику робить його цінним для зміцнення імунітету та підвищення загального тонусу. Суп допомагає швидко втамувати відчуття голоду, поповнити запас сил і енергії після виснажливої фізичної активності. У холодну пору року розсольник допомагає зігрітися і надовго викликає відчуття ситості.
Попри велику кількість корисних властивостей і невисоку калорійність розсольник слід їсти в обмежених кількостях. За надмірного вживання страва може спровокувати дискомфорт у шлунку, оскільки має доволі високу кислотність і може подразнювати чутливу оболонку органів травлення. Розсольник не рекомендується їсти в разі хвороб нирок та артриту.
Рекомендації з приготування розсольнику
Навіть кулінар-початківець може приготувати суп розсольник, калорійність якого варіюватиметься залежно від доданих інгредієнтів. Найбюджетнішим варіантом є суп, приготований на курячому бульйоні. Щоб зробити розсольник ситнішим і наваристішим, використовують свинину або яловичину. Якщо додати в розсольник огірковий розсіл, страва вийде більш кислою і пряною.
Перед початком приготування супу необхідно підготувати перлову крупу, замочивши її в холодній воді приблизно на годину. Цілісні шматки м'яса закладають у киплячу воду і відварюють до готовності з додаванням спецій, щоб отримати наваристий бульйон. На розігрітій сковорідці з олією обсмажують дрібно нашатковану цибулю і терту моркву. Солоні огірки нарізають соломкою і також обсмажують на окремій сковорідці з додаванням олії.
Відварене м'ясо дістають із бульйону, нарізають невеликими скибочками і знову поміщають у бульйон разом із підготовленою перловкою. Коли крупа буде наполовину готова, у каструлю додають обсмажені солоні огірки, а також засмажку з цибулі та моркви. Розсольник доварюють на повільному вогні до повної готовності всіх його інгредієнтів, а наприкінці приготування додають у каструлю лавровий лист. Перед подачею в тарілку з супом додають ложку сметани або рубану зелень.
Щоб порахувати, скільки калорій у розсольнику, потрібно враховувати харчову цінність усіх його складових інгредієнтів.