Омлет - калорійність
Хімічний склад і калорійність омлету
Омлет є простою і смачною стравою, а інгредієнти для його приготування легко знайдуться у кожної господині. Цю страву можна готувати за класичним рецептом, використовуючи тільки яйця та сіль або додавати до неї інші інгредієнти, отримуючи страву з різними смаковими характеристиками. Омлет готують на сковороді, а його консистенція може варіюватися від повітряної до щільної. Страва має світло-жовтий колір і має приємний смак.
Скільки калорій в омлеті? Усе залежить від того, які саме інгредієнти використовувалися для приготування страви. Якщо готувати омлет тільки з курячих яєць, то в порції 100 г міститиметься близько 132 ккал. У разі додавання молока харчова цінність аналогічної порції продукту становить близько 116 ккал. У середньому, в 100 г омлету міститься близько 180 ккал, майже 10 г білків, 15,4 г жирів і близько 2 г вуглеводів.
Якщо для приготування страви використовувалися будь-які додаткові інгредієнти, то для підрахунку кількості калорій в омлеті необхідно враховувати харчову цінність кожного використаного продукту.
Незважаючи на простоту приготування страви, вона містить безліч корисних речовин, які необхідні організму людини. Омлет є цінним джерелом білка тваринного походження, а також містить низку мінералів - залізо, сірку, мідь, фтор, хлор і багато інших елементів. У хімічному складі продукту присутні вітаміни В і D, а також холін.
Корисні та шкідливі властивості омлету
Калорійність омлету не надто висока, але ця страва може надовго викликати відчуття ситості, забезпечуючи організм людини необхідними поживними речовинами. У складі страви багато білка, який виступає основним будівельним матеріалом для всіх клітин і тканин. Регулярне вживання омлету благотворно впливає на травлення, покращує передачу імпульсів від нервових закінчень до головного мозку. Додаючи омлет у свій раціон, можна підвищити еластичність зв'язок і поліпшити рухливість суглобів.
Незважаючи на порівняно невелику кількість калорій в омлеті, зловживати цією стравою не слід. Для смаження омлету на сковороді зазвичай використовують соняшникову олію або інші види жиру. Під час нагрівання вони виділяють канцерогенні речовини, які можуть стати причиною утворення злоякісних пухлин.
Жовтки яєць містять шкідливий холестерин. З часом він може накопичуватися в організмі людини, тому вживання омлету у великих кількостях може призвести до утворення холестеринових бляшок. Люди з підвищеною схильністю до алергії мають вводити омлет у свій раціон з особливою обережністю, оскільки основні інгредієнти страви є сильними алергенами.
Омлет для схуднення
Під час схуднення можна їсти омлет з яєць, калорійність якого порівняно невисока. Щоб мінімізувати харчову цінність готової страви, її можна готувати з яєчних білків і одного жовтка, відмовившись від використання інших добавок.
Вживати омлет найкраще в першій половині дня. Ця страва не тільки дає організму необхідний запас енергії на весь день, а й стимулює обмін речовин, прискорюючи спалювання жирових відкладень. Існує спеціальна яєчно-білкова дієта, яка передбачає вживання омлету з метою комфортного і швидкого скидання зайвої ваги. Для ефективного схуднення важливо рахувати, скільки в омлеті калорій - це дасть змогу правильно визначити розмір разової порції.
Рекомендації з приготування омлету
Для приготування омлету за класичним рецептом достатньо злегка збити яйця з сіллю і вилити отриману суміш на розігріту сковороду. Страву готують на повільному вогні під кришкою. Готовий омлет можна згорнути навпіл або скрутити у вигляді рулету.
Щоб отримати ситну та поживну страву, в омлет можна додати фарш, скибочки бекону або шинки. Зверху страву посипають тертим твердим сиром, який утворює на поверхні омлету апетитну золотисту скоринку. Калорійність омлету, приготованого за таким рецептом, буде вищою, але за допомогою такої страви можна швидко відновити сили після фізичного тренування.
Популярним варіантом сніданку є омлет із додаванням болгарського перцю, грибів або помідорів. Овочі та гриби нарізають невеликими кубиками або довгими скибочками, додаючи їх у яєчну масу. Такий омлет можна не тільки смажити на сковорідці, а й запікати в духовці, отримуючи страву з мінімальним вмістом жирів.
Найкорисніший спосіб приготування омлету - у пароварці. За відсутності такого пристосування, можна готувати страву на водяній бані. Для цього в каструлю наливають воду і доводять її до кипіння, а потім ставлять зверху сковороду з омлетом. У такому разі страва готується без додавання рослинної олії та приносить організму максимальну користь.
Омлет може виступати складовим інгредієнтом різних холодних закусок. У нього загортають начинки, приготовані зі свіжих овочів або м'яса. Смак омлету ідеально поєднується з відвареним рисом і пастою.
Люди, які стежать за своєю вагою, мають враховувати енергетичну цінність усіх продуктів, що входять до складу омлету. Це дасть змогу розрахувати, скільки калорій в омлеті та вживати його без шкоди для фігури.