Кукурудза - калорійність
Хімічний склад та калорійність кукурудзи
Кукурудза відома у всьому світі завдяки своїм високим смаковим якостям та корисному складу. Початок кукурудзи має витягнуту форму. Зовні він прикритий щільним зеленим листям, під яким знаходиться качан із соковитими зернами. Існує безліч сортів кукурудзи, які відрізняються між собою розміром качанів, кольором зерен та смаковими характеристиками. Найбільш поширена кукурудза з яскраво-жовтогарячими зернами, що володіє приємним солодким смаком і легким ароматом.
Скільки у кукурудзі калорій? 100 г продукту міститься приблизно 100 ккал. Кількість вуглеводів у зазначеній порції становить майже 16 г, жирів - 3 г, а білків - близько 4 г. Кукурудза багата на легкозасвоювану клітковину і вітаміни групи В, містить вітаміни С і РР. У хімічному складі зерен є мідь, калій, магній, фтор, фосфор і безліч інших корисних для людини мінералів. Кукурудза є джерелом багатьох ненасичених жирних кислот. Скільки калорій у одній кукурудзі? Вага качана залежить від сорту культури, але в середньому становить
Корисні та шкідливі властивості кукурудзи
Маючи багатий хімічний склад, кукурудза здатна принести організму велику користь. При регулярному вживанні препарату знижується рівень шкідливого холестерину в крові, нормалізуються процеси травлення, зміцнюється імунітет. Кукурудзу рекомендується включати до раціону при цукровому діабеті. Продукт не викликає алергії, тому її можна давати навіть дітям. Кукурудза містить речовини, які сприяють кращому засвоєнню корисних речовин із інших продуктів харчування. Кількість калорій у кукурудзі невелика, тому її можна їсти при ожирінні. Продукт містить речовини, що стимулюють обмінні процеси в організмі. Кукурудзу можна включати в меню при схудненні - зерна не тільки мають відмінні смакові характеристики, але і допомагають очистити організм від токсинів.
Кукурудза приносить велику користь жіночому організму, полегшуючи симптоми клімаксу та знімаючи болючі відчуття під час менструацій. Вживання солодких зерен під час вагітності допомагає запобігти набрякам.
Незважаючи на невисоку калорійність кукурудзи, зловживати нею не варто. У великих кількостях кукурудза може спровокувати здуття живота та інші проблеми із травленням. Продукт містить речовини, які знімають наліт холестерину з внутрішніх стінок кровоносних судин, тому протипоказаний при тромбозі. Не рекомендується їсти солодку кукурудзу при порушеннях апетиту.
Застосування кукурудзи у кулінарії
Завдяки приємному смаку та невисокій енергетичній цінності кукурудза солодких сортів широко застосовується у кулінарії. Цілі качани вживають як самостійну страву, відварюючи їх у киплячій воді до готовності. Час приготування кукурудзи залежить від сорту. Невеликі качани з молочно-жовтими зернами достатньо варити у киплячій воді протягом 15 хвилин. При цьому готовий продукт зберігає більшу частину вітамінів та корисних мінералів. Найдовше варяться сорти кукурудзи з темно-жовтогарячими зернами - їх потрібно тримати в киплячій воді більше години. Гарячу кукурудзу можна їсти із сіллю або натерти її вершковим маслом для покращення смакових характеристик.
Зерна відвареної або маринованої кукурудзи часто виступають інгредієнтом салатів та холодних закусок. Вони мають нейтральний смак і чудово поєднуються зі свіжими овочами, зеленню, грибами, відвареним філе індички та іншими видами м'яса. Солодку кукурудзу можна додавати в супи та овочеве рагу. Продукт часто використовується як гарнір для гарячих м'ясних страв. Солодка кукурудза може виступати в ролі начинки для пирогів, також використовується для прикраси десертів та тістечок.
Кукурудзу можна запікати у духовці або смажити на грилі. Для цього качан спочатку відварюють, не доводячи їх до повної готовності, а потім викладають на мангал або в духовку, додаючи спеції. Приготовлений таким чином продукт має більшу харчову цінність. Тому людям, які мають проблеми із зайвою вагою, треба рахувати, скільки в кукурудзі калорій.