Хачапурі по-аджарські - калорійність
Хімічний склад та калорійність хачапурі по аджарськи
Рум'яні хрусткі хачапурі є однією з найпопулярніших страв кавказької кухні, маючи насичений сирний смак і приємний аромат. Виріб являє собою невеликий 'човник' із тіста, у центрі якого викладена сирна начинка та куряче яйце. Хачапурі випікають у духовці та їдять гарячими або холодними. Ласощі готують із дріжджового тіста, яке найчастіше замішують на молоці або кефірі з додаванням пшеничного борошна вищого ґатунку. За класичним рецептом начинки та тіста в хачапурі має бути в рівних пропорціях.
Скільки калорій у хачапурі по аджарськи? У 100 г виробу міститься приблизно 260 ккал, понад 11 г білків і жирів, а також 30 г вуглеводів. Хімічний склад страви визначається складом інгредієнтів, з яких вона приготована. У сирі міститься натуральний тваринний білок і вітаміни А, В, РР. Хачапурі є джерелом кальцію, магнію, калію, натрію та цінних амінокислот.
Корисні властивості та шкода хачапурі по аджарски
Після активних фізичних навантажень особливо приємно з’їсти хачапурі по аджарськи, аби швидко відновити сили. А якщо вживати їх перед походом до спортзалу, можна зарядити організм енергією для майбутнього тренування і не хвилюватися за зайві калорії. Сирна начинка у складі страви позитивно впливає на кровоносну систему, підтримує нормальну роботу щитоподібної залози. Хачапурі по аджарськи корисно вводити в раціон для зміцнення кісток. Регулярне вживання страви покращує стан шкіри, нормалізує обмін речовин, покращує настрій. Хачапурі зручно брати з собою в дорогу як ситний перекус.
Знаючи, скільки калорій у хачапурі по аджарськи складно назвати цю страву дієтичною. Її не рекомендується їсти при ожирінні, захворюваннях шлунка. Поєднання сиру та дріжджового тіста створює додаткове навантаження на систему травлення. Але в помірних кількостях хачапурі не завдадуть істотної шкоди фігурі, особливо якщо їсти їх у першій половині дня.
Рекомендації з приготування хачапурі по аджарски
Калорійність хачапурі по аджарськи досить висока, тому вони цілком можуть бути самостійною стравою. Приготування хачапурі починається з замішування дріжджового тіста. Дріжджі розчиняють у злегка підігрітому молоці разом із цукром і залишають суміш на кілька хвилин. Потім поступово вводять борошно, олію і воду, замішуючи м’яке тісто. Його залишають у теплому місці на кілька годин.
Для начинки сир сулугуні натирають на тертці. Коли тісто підійде, його ділять на кілька невеликих частин і розкачують кожну з них у тонкий коржик. У центр кладуть трохи тертого сулугуні, а потім загортають бортики коржа так, щоб вийшов 'човник'. У заглиблення, що утворилося в центрі виробу, кладуть ще трохи сулугуні, а потім викладають 'човники' на змащене олією деко. Хачапурі по аджарськи випікають у розігрітій до 250°С духовці 10 хвилин. За 2 хвилини до готовності вироби дістають із духовки, розбивають у центр кожного з них куряче яйце і знову ставлять хачапурі запікатися.
У сирну начинку можна покласти зелень, часник та інші спеції. Додаткові добавки здатні надати нові смакові нотки хачапурі по аджарськи, калорії якого в цьому випадку будуть ще вищими. Експериментуючи з новими рецептами, не варто забувати про енергетичну цінність смаколиків і знати міру під час їх вживання.