Диня - калорійність
М’якоть дині (без шкірки та насіння) на 90% складається з води. Також у ній немало харчових волокон, які потрібні для нормального травлення, а, отже, і схуднення.
Диня містить багато вітаміну С. Порція 200 г покриває добову потребу у цьому вітаміні на 50%. Диня з яскраво жовтою або помаранчевою м’якоттю має ще високий вміст вітаміну А та бета-каротину. Але, щоб ці компоненти засвоїлись, треба доповнити прийом будь-якими жирами, наприклад, кількома горішками.
Цікавий факт: диню радять їсти при поганому настрої. Вона стимулює вироблення серотоніну («гормону щастя»), а також позитивно впливає на нервову систему і нормалізує гормональний фон. Все завдяки наявності у складі вітамінів групи В, магнію і фолієвої кислоти, нестача яких і може призвести до поганих змін у настрої.
Скільки калорій в дині?
Калорійність дині (для більшості популярних в Україні сортів): 35 ккал на 100 г м’якоті без шкірки.
Чи можна їсти диню під час схуднення?
М’якоть дині на 100 г містить близько 7.3 г цукру, при цьому переважна більшість (5.9) – це сахароза. Цей вид цукрів призводить до зайвої ваги. Тому, не дивлячись на низьку енергетичну цінність дині, під час схуднення її краще обмежувати до 200-300 г на день.
Шкода дині
По-перше, це високий вміст цукру. Тому вона протипоказана людям із діабетом. А при високому індексі маси тіла порцію обов’язково треба обмежувати. По-друге, диню не можна вживати під час будь-яких загострень і порушень роботи органів травлення. Також не рекомендовано їсти її на голодний шлунок і у поєднанні із молочними продуктами (може виникнути дискомфорт або розлади травлення).
Можна зробити із неї сорбет, подрібнивши разом із персиками, ягодами або іншими кислими фруктами.
Оригінальні рецепти з дині
Можна додати диню у такі страви:
- у салат разом з прошутто, руколою, оливковою олією та лимонним соком;
- у закуски з твердим сиром, фетою, шинкою, креветками;
- у смузі з лимоном, м’ятою та імбиром.