Болгарський перець - калорійність
Хімічний склад та калорійність болгарського перцю
Солодкий болгарський перець є пустотілим плодом однорічної трав'янистої рослини. Він має циліндричну форму та гладку поверхню, покриту тонкою шкіркою жовтого, червоного чи зеленого кольору. У внутрішній порожнині плода міститься дрібне насіння. М'якоть болгарського перцю соковита та щільна, має характерний солодкуватий смак і випромінює приємний свіжий аромат.
Усі різновиди болгарського перцю мають мінімальну енергетичну цінність, але містять безліч вітамінів та корисних речовин. Плоди багаті калієм, магнієм, залізом, кальцієм, цинком, сіркою, йодом та іншими необхідними для людини мінералами. У хімічному складі болгарського перцю є вітаміни групи В, а також багато вітаміну С, Н і РР. Плоди червоного кольору містять сильний природний антиоксидант - лікопін. Болгарський перець - цінне джерело фолієвої кислоти, клітковини та ефірних олій.
Скільки калорій у одному болгарському перці? Середній розмір одного плоду становить близько 100 г. Один болгарський перець містить 27 ккал, трохи більше 1 г білків та понад 5 г вуглеводів. Жири у складі продукту повністю відсутні.
Корисні та шкідливі властивості болгарського перцю
Регулярне вживання болгарського перцю допомагає запобігти анемії, зміцнити стінки кровоносних судин та очистити їх від бляшок холестерину. Плоди сприяють нормалізації травлення та покращують перистальтику кишечника, м'яко виводять з організму шлаки. Низька калорійність болгарського перцю дозволяє використовувати його як цінне джерело вітамінів під час суворої дієти. А регулярне вживання продукту допомагає знизити ризик розвитку злоякісних пухлин.
Багатий вітамінний склад робить болгарський перець корисним для людини, але в деяких випадках плоди можуть завдати організму шкоди. Речовини, що містяться в перці, підвищують кислотність шлункового соку, тому болгарський перець не можна їсти при гострих гастритах, виразці шлунка і колітах. Вживання плодів може погіршити стан людини при хронічних запорах, хворобах нирок і печінки, епілепсії. За наявності таких протипоказань свіжий перець не можна. Але в процесі запікання або гасіння болгарський перець втрачає речовини, які викликають дискомфорт у шлунку, тому може вводитись у раціон у невеликих кількостях.
Болгарський перець для схуднення
Мінімальна харчова цінність болгарського перцю дозволяє використовувати його як смачний і корисний продукт при складанні дієтичного раціону. Позбутися зайвих кілограмів можна навіть якщо просто замінити болгарським перцем звичні жирні соуси та майонез. Вживаючи свіжі плоди кілька разів на тиждень, можна помітно покращити метаболізм та прискорити втрату зайвої ваги.
Використання болгарського перцю в кулінарії
Кількість калорій у болгарському перці мінімальна, тому плоди можна вводити у свій повсякденний раціон навіть під час суворої дієти. З болгарського перцю готують пікантні холодні закуски, поєднуючи з бринзою, капустою та іншими свіжими овочами. Скибочки солодкого жовтого перцю можна додавати в шурпу та інші гарячі супи – плоди надають готовій страві особливий аромат та пікантні смакові нотки.
Солодкий зелений перець зазвичай вживають у свіжому вигляді, оскільки при тривалій термічній обробці в ньому може з'являтися неприємна гіркота. Плоди додають у салати зі свіжих помідорів та інших овочів. Жовтий болгарський перець використовують для приготування консервованих заготовок, а також маринують та смажать його з іншими овочами. Зі свіжих плодів готують соуси та гарніри до м'яса, ароматні рагу.
Солодкий червоний перець має привабливий зовнішній вигляд та яскравий колір, тому часто використовується для приготування страв на святковий стіл. Такі плоди можна фарширувати м'ясом, рисом, сумішшю інших овочів або сиром із дрібно нарубаною зеленню. Болгарський перець часто готують на грилі, посипаючи плоди різними спеціями, а також запікають у духовці.
Калорійність болгарського перцю невисока, але при поєднанні плодів з іншими інгредієнтами, потрібно враховувати калорії, що містяться в них.