Цукор білий - калорійність
Білий цукор – це повністю оброблений рафінований цукор з буряку (буває також тростинний). Цукор не містить жодних вітамінів чи клітковини, виключно швидкі та легкозасвоювані вуглеводи.
Калорійність цукру доволі висока. Щоденне вживання його в раціон поступово сприяє збільшенню ваги, погіршує роботу печінки та підшлункової залози, підвищує ризик серцево-судинних захворювань та провокує появу карієсу.
Скільки калорій у цукрі?
Цукор містить 374 ккал на 100 г, але може зростати до 398 ккал. Така різниця пов’язана із виробником і зберіганням цукру (його вологістю). В середньому, 1 чайна ложка цукру (5 г) містить 19-20 ккал.
➤ Цікавий факт: у баночці кока-коли 0.33 л міститься 7 чайних ложок цукру, в снікерсі – 5.5, а в кожній столовій ложці магазинного кетчупу або майонезу міститься одна чайна ложка білого рафінованого цукру.
Чи можна цукор під час схуднення?
Бажано, уникати білого рафінованого цукру. Звісно, цукри потрібні організму як джерело енергії. Але отримувати їх краще з фруктів, ягід, сухофруктів тощо.
Що стосується білого цукру, то якщо уникнути його не вдається, то порцію слід обмежувати максимум до 10-15 г на день.
Шкода цукру
Основна шкода – швидкі вуглеводи, висока енергетична цінність цукру, негативний вплив на роботу органів травлення і стан шкіри.
♨ Оригінальні рецепти з цукром
• пряний цукор до кави (суміш цукру, кориці, кардамону і мускатного горіха);
• готова суміш для чаю: цукор (40%), обліпиха, калина й апельсинова цедра (по 20%) – декілька ложок такої суміші заливаються склянкою окропу;
• арахіс, збризнутий цукровим сиропом, і обкачаний в суміші крупної солі та кунжуту.