Пиво - калорійність
Хімічний склад та калорійність пива
У категорії алкогольних напоїв одним із найпопулярніших є пиво. Його можна виготовляти за різними технологіями і це впливає на смакові характеристики напою та його колір. Ключовими інгредієнтами натурального пива виступають пивні дріжджі, солод, хміль та вода. Пропорції цих компонентів визначають харчову цінність напою та його міцність.
Світле пиво має від 4 до 6% об., відрізняється золотистим кольором і приємним смаком з помірною гіркуватістю. У складі темного пива більше солоду, тому його колір може коливатися від темно-коричневого до практично чорного. Такий напій має насичений гіркуватий присмак хмелю з легкими солодкуватими нотками і його часто називають оксамитовим.
Скільки в пиві калорій? Цей показник залежить від виду напою і може коливатися від 45 до 50 ккал на 100 г. Найнижчу калорійність має світле пиво - у 100 г такого напою буде близько 45 ккал, 0,6 г білків і майже 4 г вуглеводів. Аналогічна порція темного пива містить до 50 ккал, 0,3 г білків та до 6 г вуглеводів. У складі напою немає жирів, але його висока харчова цінність пояснюється вмістом великої кількості швидких вуглеводів. Вони легко засвоюються організмом людини, розщеплюються на простіші сполуки і можуть відкладатися в жировий прошарок.
Скільки калорій в пляшці пива? Напій продається у пляшках та банках з різною місткістю. Мінімальна кількість пива зазвичай становить 500 мл. Легко підрахувати, що харчова цінність такої порції світлого напою складатиме близько 225 ккал. У аналогічній порції темного пива може бути до 250 калорій. Якщо вживати напій із солоними та гострими закусками, то його енергетична цінність збільшується. Кількість калорій у напої безпосередньо залежить від його міцності. У темному пиві більший відсоток алкоголю, ніж у світлому, тому його енергетична цінність вища.
Калорії пива можуть бути різними. Але крім них напій містить цінні хімічні елементи. До них належать вітаміни В2 та РР, а також кальцій, магній, фосфор та інші мінерали. У темному пиві багато заліза. Світлий вид напою містить фосфор та сахариди.
Окремим різновидом напою є безалкогольне пиво. Воно має аналогічний склад інгредієнтів, але не містить алкоголю. Енергетична цінність такого продукту становить 33 ккал на 100 р.
Корисні властивості та шкода пива
Якщо враховувати калорії в пиві при його вживанні та дотримуватись норми, то напій може принести організму користь. Келих прохолодного пива пару разів на місяць точно не призведе до появи жирів, якщо займатися спортом і вести здоровий спосіб життя з правильним харчуванням. У помірних кількостях світле пиво позитивно впливає на травлення та стимулює вироблення шлункового соку. Напій має заспокійливі властивості, допомагає зняти втому, підвищує загальний тонус організму і є відмінним профілактичним засобом від депресії.
Пиво корисно пити у невеликих кількостях для зміцнення стінок кровоносних судин та зниження ризику інфаркту. Напій покращує зовнішній вигляд волосся та нігтів, підвищує стійкість імунітету перед вірусними інфекціями та бактеріями. А мінерали у його складі підвищують пружність шкіри та допомагають довше зберегти молодість.
Калорії пива не заважають йому бути приємним та смачним напоєм, який чудово охолоджує у спеку. Пиво добре втамовує спрагу та активізує обмін речовин. Невелика порція такого напою після активних фізичних навантажень здатна швидко відновити сили організму. Темне пиво корисно вводити в раціон при зниженому гемоглобіні та анемії. Напій можна вживати для профілактики рахіту. Пиво зменшує втрату організмом кальцію та знижує ризик розвитку онкологічних захворювань.
Не рекомендується у великій кількості вживати пиво, калорійність напою може завдати шкоди фігурі. Щоденне вживання пива здатне викликати ожиріння та формування жирових складок на животі, боках. Напій підвищує апетит і може спричинити переїдання. Якщо пити пиво у великих кількостях, можливі гормональні збої в організмі, захворювання серця та печінки.
Напій містить алкоголь і здатний спровокувати розвиток алкоголізму. Надмірне вживання пива викликає порушення координації, супроводжується збоями у роботі головного мозку та всієї нервової системи, може стати причиною появи набряків. Пиво заборонено давати дітям та особам до 18 років. Його не можна пити при вагітності, тяжких захворюваннях печінки та шлунка, цукровому діабеті.
Рекомендації щодо вживання пива
Калорійність пива залежить від його виду, але враховувати її потрібно завжди. Напій п'ють охолодженим, наливаючи його у скляний келих. До пива подають солону рибу, чипси, сухарики, горішки чи снеки. Його смак добре поєднується зі смаженим м'ясом, піцою, стравами фастфуду. Всі ці закуски мають високу харчову цінність, яку потрібно враховувати при розрахунку калорій у своєму раціоні.
Щоб калорії в пиві точно не нашкодили фігурі, рекомендується пити не більше 300 мл напою на добу. Вживати продукт краще у першій половині дня. Не рекомендується пити пиво проти ночі. У цьому випадку організм не встигне витратити отримані калорії і всі вони переходять у жирові відкладення. При вживанні пива важливо знати міру і в кількості солоних закусок, оскільки вони можуть затримувати воду в організмі.