Огірок маринований - калорійність
Хімічний склад і калорійність маринованих огірків
Хрусткі мариновані огірки вирізняються пікантним смаком і насиченим пряним ароматом. Процес маринування дає змогу збільшити термін зберігання свіжих плодів до кількох місяців без втрати корисного складу і цінних смакових характеристик свіжого продукту. Мариновані огірки мають пружну хрустку консистенцію і темно-зелений колір з яскраво вираженим болотним відтінком. Страва має насичений солоний смак, у якому відчуваються спеції. До складу маринаду для огірків входить оцет і сіль, які й виступають головними консервантами.
Скільки калорій у маринованих огірках? У 100 г продукту міститься всього 16 ккал, майже 3 г білків і трохи більше 1 г вуглеводів. Відмінною особливістю маринованих огірків є те, що в них зовсім немає жирів. Крім оцту і солі в маринад також додають цукор, парасольки кропу, ріпчасту цибулю, гірчицю, часник та інші прянощі, надаючи готовому продукту різних смакових ноток.
Незважаючи на мінімальну калорійність огірків маринованих, вони містять багато цінних хімічних сполук. У процесі термічної обробки свіжих плодів значна частина вітамінів розщеплюється. Але в складі маринованого продукту є вітамін PP, органічні кислоти та дисахариди. У хімічному складі маринованих огірків присутні й важливі мінерали - йод, кальцій, фосфор і залізо.
Корисні властивості та шкода маринованих огірків
Пікантні та хрусткі огірки мариновані, калорійність яких невисока, мають низку корисних для людини властивостей. Така страва незамінна для раціону людей з дефіцитом ваги. Володіючи насиченим пряним смаком, мариновані огірки виступають відмінним збудником апетиту, допомагаючи набрати відсутні кілограми за допомогою інших продуктів.
Маючи мінімальну харчову цінність, продукт може входити навіть у дієтичний раціон. Така страва стимулює травлення і чинить на організм м'яку проносну дію, допомагаючи запобігти закрепам. Але на дієті їсти мариновані огірки варто в помірних кількостях, оскільки вони містять високий відсоток солі й можуть затримувати воду в організмі, спричиняючи набряки. У маринованих огірках містяться сполуки, які здатні зменшувати негативний вплив токсинів на організм. Саме тому продукт є ідеальною закускою для міцних алкогольних напоїв.
Калорій у маринованому огірку мінімум, але зловживати такою стравою не варто. Мариновані огірки не рекомендується вводити в раціон у разі ожиріння та хвороб органів травлення. Продукт не можна їсти за високого артеріального тиску та підвищеної кислотності шлунка.
Використання маринованих огірків у кулінарії
Приємний кисло-солоний смак і невелика кількість калорій у маринованих огірках дають змогу використовувати їх у ролі самостійної закуски. Крім цього продукт часто виступає складовим інгредієнтом різноманітних страв.
Мариновані огірки додають у салати та холодні закуски. Такий компонент дає змогу надати готовій страві пікантної кислинки та чудово поєднується з відвареними овочами. Одним із найпопулярніших салатів повсякденного меню, в якому використовуються мариновані огірки, є вінегрет. Продукт є ключовим елементом розсольнику, може додаватися в солянки та інші перші страви. Нарізані кільцями огірки використовуються для прикрашання бутербродів і холодних закусок.
Приготувати мариновані огірки можна в домашніх умовах. Для маринування вибирають невеликі плоди з рівною шкіркою без пошкоджень. Для приготування маринаду необхідно закип'ятити воду і додати в неї сіль, цукор і оцет. Промиті свіжі огірки складають у скляну банку разом із кропом, часточками часнику та іншими спеціями, а потім заливають гарячим маринадом.
Під час додавання продукту в страву, важливо враховувати калорії маринованих огірків разом з енергетичною цінністю інших інгредієнтів. Це дасть змогу правильно розрахувати калорійність готової страви та визначити оптимальний розмір разової порції.