Насіння льону - калорійність
Хімічний склад і калорійність насіння льону
Непримітне на вигляд насіння льону здавна використовувалося людиною як потужний лікарський засіб натурального походження. Маючи цінний хімічний склад, воно є корисною і високопоживною добавкою до щоденного раціону. Насіння льону дозріває всередині невеликої коробочки, яка утворюється на стеблі однойменної рослини. Зерна мають плоску форму і дрібні розміри. Продукт вирізняється невеликою вагою і забарвлений у темно-коричневий колір.
Скільки калорій у насінні льону? У 100 г продукту близько 534 ккал, близько 18 г білків, 42 г жирів і майже 29 г вуглеводів. Крім високої енергетичної цінності насіння льону може похвалитися великою кількістю вітамінів А, В1, Е і F. У складі продукту також присутні жирні кислоти Омега-3 і натуральна клітковина. У насінні льону багато фосфору, магнію, марганцю, міді та інших мінералів. Зерна містять природні фітоекстрогени та антиоксиданти.
Користь і шкода насіння льону
Висока калорійність насіння льону і багатий хімічний склад продукту роблять його надзвичайно корисним для людини. Додаючи насіння в щоденне меню, можна очистити організм від скупчених токсинів і навіть запобігти розвитку злоякісних пухлин. У насінні льону містяться речовини, які знижують рівень холестерину в крові та благотворно впливають на стан стінок кровоносних судин. Продукт дуже корисний для нирок.
Регулярне вживання зерен дає змогу нормалізувати травлення і позбутися хронічних закрепів. Насіння льону є ефективним профілактичним засобом від хвороби Альцгеймера, покращуючи пам'ять і роботу головного мозку. Продукт містить речовини, які збільшують швидкість передачі нервових імпульсів і допомагають поліпшити настрій.
Насіння льону корисне і для жіночого організму. Його корисно їсти для зміцнення нігтів і поліпшення зовнішнього вигляду волосся. Зерна благотворно впливають на стан шкіри, показані до вживання під час менопаузи, оскільки знижують ризик розвитку раку молочної залози. Калорійність насіння льону досить висока, тому його не рекомендується вводити в раціон у великих кількостях. Допустима щоденна порція продукту - до 2-х столових ложок. Цілісне насіння льону не перетравлюється в шлунку. Перед вживанням його необхідно перемолоти в ступці або блендері.
Використання насіння льону в кулінарії
Насіння льону, харчова цінність і користь якого надзвичайно висока, часто виступає інгредієнтом для різних страв. Подрібнений продукт додають у цільнозерновий хліб та інші види випічки. Невелика жменя насіння льону стане корисним доповненням до молочної каші, йогурту або кефіру, даючи змогу швидко домогтися відчуття насичення і надати організму заряд бадьорості. Насіння льону не має яскраво вираженого власного смаку, але може стати корисним доповненням до салатів і холодних закусок.