Лляна олія - калорійність
Хімічний склад і калорійність лляної олії
Одним із найкорисніших видів рослинної олії виступає продукт, отриманий у результаті холодного віджимання насіння льону. Така олія отримала назву лляної і має багатий склад. Продукт прозорий, має маслянисту помірно густу консистенцію. Колір лляної олії може варіюватися від золотистого до темно-жовтого. Іноді продукт має невеликий зеленуватий відтінок. Натуральна олія має нейтральний смак і відрізняється високою жирністю.
Скільки калорій у лляній олії? У 100 г такої вітамінної добавки міститься 898 ккал. Білки і вуглеводи в ній відсутні, а кількість жирів у зазначеній порції становить майже 100 г. У лляній олії присутні сполуки, які розпадаються під прямими сонячними променями. Продукт зберігають у невеликих щільно закритих пляшках із темного скла, оскільки під час контакту з киснем воно окислюється і швидко псується.
Скільки калорій у столовій ложці лляної олії? Зазначена порція продукту містить близько 120 ккал. У чайній ложці калорій буде менше - всього 45. Маючи високу харчову цінність, продукт є справжньою скарбницею хімічних елементів. У його складі присутня більшість вітамінів - А, Е, D, F, К, РР, а також вітаміни групи В. Продукт містить цінні Омега-3, а також жирні кислоти Омега-6 і Омега-9. У складі олії з насіння льону багато холіну, калію, селену, міді, магнію, кальцію, цинку та інших мінералів.
Корисні властивості та шкода лляної олії
Незважаючи на значну калорійність олії лляної, вона має безліч корисних властивостей. Її варто вводити в раціон для зміцнення імунітету. Така олія рекомендується жінкам під час вагітності та годування груддю, забезпечуючи організм матері та дитини цінними сполуками. Регулярне вживання продукту допомагає стабілізувати кров'яний тиск і знизити концентрацію холестерину. Це дає змогу запобігти розвитку атеросклерозу і тромбозу.
Лляна олія вирізняється протизапальними властивостями і може блокувати ріст ракових клітин. Її приймають для профілактики онкологічних захворювань, а також для нормалізації гормонального фону. Продукт використовують як ефективний натуральний засіб у разі закрепів. Олія з насіння льону підходить і для зовнішнього застосування. З неї роблять оздоровчі маски для обличчя та волосся, додають у косметичні засоби для нігтів, креми для шкіри.
Олію лляну, калорійність якої досить висока, не можна вживати в разі холециститу, виразки шлунка і панкреатиту. Маючи яскраво виражену жовчогінну дію, продукт може посилити перебіг цих захворювань. Лляна олія здатна спричинити серйозний розлад кишківника, тому за наявності хронічних хвороб цього органу ліпше відмовитися від вживання продукту.
Використання лляної олії в кулінарії
Знаючи, скільки калорій у чайній ложці лляної олії, легко розрахувати оптимальну порцію продукту, яка не завдасть шкоди фігурі. Свіжий продукт не повинен гірчити. Якщо олія набула каламутного кольору і стала дуже густою, її не можна використовувати в їжу.
Олію з насіння льону часто використовують як заправку для холодних овочевих закусок. Її також додають у тісто для здобної випічки і вживають як самостійний вітамінний засіб, не перевищуючи чайної ложки на день. Лляну олію не можна використовувати для смаження і запікання. Під час нагрівання вона починає виділяти канцерогени, які є токсичними для організму.