Лаваш тонкий Вірменський - калорійність
Хімічний склад та калорійність вірменського лавашу
Традиційний вірменський лаваш має вигляд плаского, тонкого коржа. Це один із видів хліба, що готується з прісного тіста на основі пшеничного борошна. Вірменський лаваш випікають у круглих печах - тандирах, обсмажуючи його з двох боків. Продукт вирізняється тривалим терміном зберігання, приємним ароматом і м'яким смаком без різких ноток. Вірменський лаваш може бути круглим або прямокутним. Він еластичний і м'який, помірно розтягується. Поверхня коржа зазвичай має жовтий, кремовий або коричневий колір. Іноді на ній можна помітити невеликі бульбашки або дрібні плями темно-коричневого кольору.
Скільки калорій у вірменському лаваші? У 100 г продукту міститься 236 ккал, майже 8 г білків, 1 г жирів і приблизно 48 г вуглеводів. Традиційно вірменський лаваш готують із пшеничного борошна з додаванням солі та води. У складі коржа немає дріжджів, але є багато молочнокислих бактерій. Їхнім джерелом виступає спеціальна закваска, на якій замішують тісто, що надає лавашу характерного смаку та текстури.
У вірменському лаваші багато вітамінів групи В, а також присутні вітаміни Е і РР. Тонкий прісний коржик містить фосфор, марганец
Корисні властивості та шкода вірменського лавашу
Незважаючи на порівняно високу калорійність тонкого лавашу, він має низку корисних для людини властивостей. Продукт не містить дріжджів, тому не провокує процеси бродіння в шлунку, як інші види хліба. Регулярне вживання лавашу позитивно впливає на обмін речовин, покращує стан шкіри та зміцнює волосся. Тонкі прісні коржі містять елементи, які беруть участь у кровотворенні та підтримують роботу нервової системи.
Знаючи, скільки калорій у тонкому лаваші, можна розрахувати оптимальну порцію продукту для разового прийому їжі. Але захоплюватися тонкими коржами не варто, щоб не завдати шкоди фігурі. У разі неправильного зберігання або порушення технології виробництва на поверхні лаваша може з'являтися цвіль. Зіпсований продукт не можна вживати в їжу - він може спричинити серйозне харчове отруєння.
Використання вірменського лавашу в кулінарії
Лаваш вірменський тонкий, калорійність якого є досить високою, може бути самостійною стравою і поживним перекусом. Крім цього він широко використовується в кулінарії для приготування різноманітних холодних закусок і гарячих страв. Еластичний тонкий корж виступає ідеальною основою для формування рулетів і листкових виробів. У вірменський лаваш можна загортати дрібно нарізані овочі, рибу, м'ясний фарш, рублені яйця, гриби, натертий сир. Щоб зробити корж м'якшим, його змащують різними соусами з додаванням спецій, зелені та часнику, а потім викладають начинку.
Лаваш широко використовується для приготування шаурми, чебуреків і гарячих конвертів із сиром, солоним сиром і зеленню. Тонкі коржі можна викладати один на одного, змащуючи їх соусами чи перекладаючи овочевим або м'ясним рагу. Таким способом готують 'ледачу' лазанью, несолодкі листкові торти, які можна їсти гарячими або холодними. Лаваш подають як хліб до шашлику, пікантних гострих соусів. Коржик може стати основою для піци та закусочних тостів.
Використовуючи продукт для приготування страв, важливо враховувати скільки калорій у тонкому вірменському лаваші. Також варто брати до уваги харчову цінність інших компонентів, щоб правильно визначити калорійність готової страви.