Хліб чорний - калорійність
Чорний хліб – це несолодка випічка з суміші житнього та пшеничного борошна.
Енергетична цінність чорного хліба представлена вуглеводами, більшість з яких – корисні (проте, це залежить від складу).
Що стосується інших корисних властивостей: в цьому виді випічки, зазвичай, більше клітковини, ніж у білому хлібі. Також темний хліб корисний завдяки доволі високому вмісту заліза, фосфору і вітамінів групи В.
Скільки калорій в чорному хлібі?
Житня випічка зазвичай містить від 195 до 230 ккал. Все залежить від конкретного виду, рецептури і виробника чорного хлібу. Але є і більше калорійні варіанти, якщо в складі йде соняшникове насіння, родзинки, волоські горіхи – такі види хлібу сягають 270-320 ккал. Хоча ці складники лише додають користь випічці.
➤ Цікавий факт: чорний хліб зберігається довше, ніж білий. Все завдяки тому, що він має вищу кислотність і таким чином більше захищений від плісняви.
Чи можна чорний хліб під час схуднення?
Саме цей вид хлібу як раз більш безпечний при схудненні. Перша перевага, яку має чорний хліб – калорійність, яка в порівнянні з білим є нижчою. Другий плюс – багато харчових волокон, які добре впливають на травлення і схуднення. Також цей вид хлібу на довго забезпечує ситість, на відміну від випічки з пшеничного шліфованого борошна.
Враховуючи ці пункти, чорний хліб не забороняється при схудненні. Але бажано обмежувати свою денну порцію до 60-80 г (орієнтовно 3 скибки) і за можливості вживати в першій половині дня. Звісно, калорійність чорного хліба і особливо кількість вуглеводів мають вписуватись і не перевищувати денну норму калорій.
Шкода чорного хлібу
Є декілька суттєвих протипоказань до вживання житнього хліба. По-перше, не варто його часто їсти тим, хто має підвищену кислотність шлунку.
По-друге, його протипоказано вживати під час загострень усіх хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту, адже він сприяє газоутворенню і важкий для перетравлювання. Також цей вид хлібу при надмірному вживанні може викликати печію.
♨ Оригінальні рецепти з чорним хлібом
Житній хліб ідеально підходить для домашніх сухариків до крем-супів або салатів. Що стосується бутербродів, то одні з найсмачніших поєднань – такі:
• бутерброди з підсушеним чорним хлібом, натертим часником, і з начинкою з тертого вареного буряка з козячим сиром;
• з корисною курячою шинкою, ананасом і твердим сиром;
• з хумусом, тушкованими печерицями, свіжими помідорами та сушеним орегано;
• бутерброди зі скибочками буряка, апельсинів і солодкою гірчицею.