Хліб бездріжджовий - калорійність
Склад та калорійність бездріжджового хліба
Хлібобулочні вироби є невід'ємною частиною щоденного раціону людини. Існує безліч видів хліба, а одним із популярних продуктів для здорового харчування виступає бездріжджовий хліб. На відміну від інших різновидів хлібобулочних виробів, такий хліб готується без використання пекарських дріжджів, тому корисніший для організму. Енергетична цінність виробу визначається тим, які саме продукти використовувалися для виготовлення.
Бездріжджовий хліб, калорійність 100 г якого становить середньому близько 178 ккал, містить багато корисних людини речовин. Серед корисних компонентів виробу можна назвати вітаміни групи В та РР, а також незамінні для нормального самопочуття мінерали – фосфор, магній, калій та ін.
Натуральний бездріжджовий хліб виготовляється із прісного тіста. Якщо для приготування виробу були використані «дикі дріжджі», отримані з шишок хмелю або вербових лозин, то такий хліб не можна називати бездріжджовим. Тісто на хмелевій або вербовій заквасці майже немає відмінностей від тіста, для приготування якого використовувалися пекарські дріжджі.
Цільнозерновий бездріжджовий хліб: калорійність та властивості
Класичні дріжджі, які є головним компонентом звичайного хліба, згубно впливають на мікрофлору кишечника, а також зменшують опір імунітету патогенним мікробам та вірусам. Саме тому дієтологи рекомендують замінити стандартні дріжджові вироби на бездріжджовий хліб. Продукт ідеально підходить для всіх, хто піклується про своє самопочуття та веде здоровий спосіб життя. Особливою популярністю користується цільнозерновий бездріжджовий хліб, калорійність якого становить близько 241 ккал на 100 г.
Продукт має низку корисних для організму людини характеристик:
• може входити в раціон людей із хворобами шлунка та кишечника, маючи знижену кислотність;
• нормалізує обмін речовин;
• покращує травлення;
• позитивно впливає на роботу печінки та підшлункової залози;
• збагачує організм енергією - калорійність бездріжджового хліба порівняно невисока, що дозволяє додавати продукт до раціону під час дієти;
• стимулює мозкову активність;
• відновлює баланс гормонів;
• допомагає протистояти депресії.
Купуючи бездріжджовий хліб у магазині, необхідно звертати увагу на його зовнішній вигляд та ознайомитись із складом продукції. Якісний виріб має однорідний колір та рівну форму, без тріщин. На етикетці виробника має стояти дата виготовлення. Свіжий бездріжджовий хліб має приємний смак та легкий аромат. Вживати його рекомендується разом із овочами. Якщо на виробі з'явилася пліснява або хліб має неприємний присмак, їсти його не можна.
Як готують бездріжджовий хліб?
До складу натурального бездріжджового хліба не входять дріжджі, тому процес виготовлення такого виробу займає більше часу. Після випікання продукт має менший обсяг і виходить щільнішим, ніж звичні хлібобулочні вироби з дріжджами.
Калорійність бездріжджового хліба визначається видом інгредієнтів, що входять до його складу. Виробники такої випічки зазвичай використовують для виготовлення своєї продукції воду, борошно, олію, суху клейковину пшениці, молочну сироватку та сіль. Для покращення смакових якостей додають лимонну кислоту та яблучне пюре. Всі інгредієнти змішують за допомогою спеціального обладнання, щоб наситити тісто повітрям та отримати більш пишний хліб.
У домашніх умовах можна приготувати бездріжджовий хліб, калорійність якого буде мінімальною. Щоб приготувати закваску, виконують такі дії:
• емальованій каструлі з'єднати 150 мл відфільтрованої води та 100 г борошна. Накрити ємність кришкою і тримати заготовку у темному місці 24 години.
• додати ще 50 мл води та 50 г борошна. Перемішати та дати заквасці настоятися ще добу.
• повторити цю процедуру ще 3 рази. До кінця п'ятого дня з тіста можна випікати хліб.
Можна залишити частину приготовленої закваски для наступного замісу. В цьому випадку її просто додають у готову суміш із борошна та води, отримуючи тісто, яке відразу готове до випікання в духовці.