Фунчоза локшина - калорійність
Склад і калорійність локшини фунчоза
На відміну від стандартних макаронних виробів сировиною для виготовлення локшини фунчоза виступає кукурудзяний крохмаль або дорожчий його аналог, який добувають із бобів мунг, маша або нуту. У процесі фабричного виробництва вихідну сировину розгортають тонким шаром і нарізають на довгі смуги. Висушений продукт має гладку глянсову поверхню. Локшину зазвичай продають згорнутою в клубок або вісімку, але при цьому окремі смужки не повинні злипатися між собою.
Суха фунчоза має білий колір і крихку, ламку структуру. Після термічної обробки вона стає практично прозорою, за що отримала другу назву - скляна локшина. Готовий продукт має нейтральний смак і пружну структуру. Скляна локшина не має власного аромату, але здатна вбирати смаки й аромати інших продуктів і спецій.
Яка у локшини фунчоза калорійність? У 100 г продукту міститься близько 320 ккал, 84 г вуглеводів, 0,7 г білків і 0,5 г жирів. Харчова цінність фунчози безпосередньо залежить від того, яку сировину було використано для її виробництва. Якісна фунчоза на відміну від інших макаронних виробів не містить глютену, тому є цінним продуктом для раціону тих, хто має індивідуальну непереносимість цієї сполуки. Незважаючи на досить високу калорійність фунчози, склад локшини може порадувати великою кількістю мінералів. У продукті є селен, залізо, фосфор, калій, магній та інші цінні мікро- і макроелементи. Локшина також містить вітаміни В, Е і РР.
Корисні властивості та шкода фунчози
Локшина фунчоза, калорійність якої порівняно висока, проте приносить величезну користь організму людини. Особливо корисна вона для чоловіків, позитивно впливаючи на рухливість сперматозоїдів і даючи змогу запобігти раковим пухлинам передміхурової залози. Скляну локшину корисно їсти для лікування і профілактики анемії, оскільки продукт підвищує рівень гемоглобіну і покращує склад крові. Корисними властивостями володіє тільки той продукт, який виготовлено з якісної сировини. Тому під час купівлі фунчози слід звертати увагу на її склад.
Висока калорійність локшини фунчоза робить її поживним продуктом, який потрібно вживати помірними порціями. Якщо їсти скляну локшину з великою кількістю гострих приправ, можливі розлади травлення та дискомфорт у шлунку. Люди, які мають харчову алергію на бобові культури мають вводити в раціон фунчозу з особливою обережністю.
Локшина фунчоза для схуднення
Енергетична цінність фунчози висока, але після варіння калорійність продукту знижується до 80 ккал на 100 г. Це пояснюється тим, що під час відварювання продукт вбирає велику кількість води. Відварену локшину можна включати в меню під час суворої дієти, поєднуючи її зі свіжими овочами. При цьому слід відмовитися від гострих приправ і жирних соусів.
Вживання фунчози під час дієти дає змогу збагатити організм вітамінами й мінералами, яких може бракувати в мізерному дієтичному раціоні. Локшина швидко викликає відчуття насичення і дає змогу боротися із зайвою вагою, не відчуваючи почуття голоду.
Використання фунчози в кулінарії
Скляна локшина є популярним інгредієнтом страв азіатської кухні. Спосіб її приготування залежить від товщини локшини. Найтонші вироби досить залити окропом на кілька хвилин. Більш товсту локшину відварюють в окропі протягом 3-4 хвилин, а потім виловлюють шумівкою. Фунчозу можна готувати у фритюрі, опустивши її в розпечену олію на кілька хвилин. У такому вигляді продукт виходить хрустким і набуває жовтуватого відтінку.
Скляну локшину можна використовувати для приготування супів і перших страв, подавати на гарнір до м'яса і додавати в салати, заправляючи їх соєвим соусом або кунжутною олією. Нейтральний смак фунчози добре поєднується із запеченою куркою та морепродуктами. Локшину можна їсти з морквою по-корейськи та іншими пікантними овочевими закусками в азіатському стилі. Але при цьому важливо враховувати кількість калорій фунчози та інших інгредієнтів страви, щоб правильно визначити розмір разової порції.