Чай чорний без цукру - калорійність
Хімічний склад та калорійність чаю
Чай став одним із найпопулярніших безалкогольних напоїв у світі. Існують різні види чаю, але одним із найвідоміших є чорний. Його можна пити у будь-який час дня як самостійний напій або з солодощами. Висушене листя натурального чаю має чорний колір. Готовий напій відрізняється приємним терпким смаком, в якому можуть бути додаткові смакові нотки в залежності від сорту чаю. Колір напою може варіюватися від світло-коричневого до практично чорного.
Скільки калорій в чаю? Якщо пити напій без цукру та інших домішок, то в 100 г буде міститися 0 ккал і така ж кількість білків, жирів та вуглеводів. Цей показник однаковий для всіх видів чаю. При додаванні однієї чайної ложки цукру енергетична цінність напою збільшиться до 30 ккал. Невелика кількість молока додасть чаю близько 10 ккал та зробить його джерелом лактози. Вершки чи згущене молоко ще більше збільшать калорійність напою.
Якщо додати меду в чай - скільки калорій буде в напої? Кожна чайна ложка меду збільшить енергетичну цінність напою на 26 ккал. При цьому більшість корисних хімічних елементів солодкої добавки розпадаються в окропі. Сам чай виступає багатим джерелом кофеїну та натуральних антиоксидантів. У його складі також містяться полісахариди та цінні антисептичні сполуки.
Корисні властивості та шкода чаю
Знаючи скільки калорій в чашці чаю без цукру, можна пити цей напій навіть під час дієти. Він добре підходить для сніданку, надає організму відчуття бадьорості та заряджає енергією. Регулярне вживання чорного чаю промиває сечовий міхур і перешкоджає утворенню каменів у нирках.
Напій містить натуральні антиоксиданти, що здатні блокувати розвиток ракових клітин. Чорний чай рекомендується пити для профілактики онкології та зміцнення імунітету. Маючи антисептичні властивості, напій дозволяє усунути різні інфекції ротової порожнини та полегшує симптоми астми. Чорний чай корисний для боротьби зі шкідливим холестерином, покращує перистальтику кишківника та стимулює обмін речовин. Напій знижує ризик розвитку серцевих захворювань.
Чай, калорійність якого не завдасть шкоди фігурі, все ж таки не можна пити в необмежених кількостях. Напій протипоказаний людям із підвищеним тиском. У спеку чорний чай прискорює зневоднення організму. Тому після чашечки такого напою потрібно випити склянку звичайної води. У деяких людей трапляється алергія на чорний чай. Напій не рекомендується пити на ніч, оскільки він може спричинити безсоння.
Рекомендації щодо приготування чаю
Кожен може приготувати вдома чай чорний, калорійність напою буде залежати від доданих інгредієнтів. Висушені листочки чаю засипають у чистий сухий заварник, заливають окропом і накривають кришкою. Напою дають настоятися протягом декількох хвилин, а потім розливають його по чашках. За бажанням можна додати мед, цукор чи молоко. Але гурмани радять пити чорний чай без домішок, щоб повною мірою насолодитися його терпким насиченим смаком.
Найкориснішим і смачним є крупнолистовий чорний чай, який потрібно заварювати в чайнику для заварювання. Чай в одноразових пакетиках має дуже дрібну фракцію та містить набагато менше корисних елементів. При покупці чаю рекомендується віддавати перевагу продукту без ароматизаторів. Такий чай матиме природний смак і не завдасть шкоди фігурі.
До чаю часто подають печиво, цукерки, випічку та різні десерти. У чашку можна додати скибочку лимона, щоб надати напою пікантну кислинку. Чай також можна пити зі скибочкою свіжого білого хліба, намазаною вершковим маслом, джемом чи варенням.