Суп овочевий на воді - калорійність
Хімічний склад і калорійність овочевого супу
Одним із найшвидших варіантів перших страв є овочевий суп, зварений на воді без додавання м'яса та риби. Приготувати його може навіть кулінар-початківець, витративши мінімум часу і сил. До складу овочевого супу можуть входити найрізноманітніші овочі, завдяки чому він набуває певних смакових ноток. Страву їдять гарячою і холодною, приправляють різними спеціями і пряними травами. Суп з овочів ідеально підійде як перша страва для комплексного обіду.
Скільки калорій в овочевому супі? Цей показник залежить від доданих у страву інгредієнтів і може коливатися від 15 до 26 ккал на 100 г. Кількість білків у зазначеній порції не перевищує 1 г, вуглеводів - від 3 до 4 г, а жирів практично немає. Попри мінімальну енергетичну цінність у складі овочевого супу є вітаміни С, Е, В і D. Страва також є джерелом каротину, кальцію та інших цінних мікро- і макроелементів.
Скільки калорій в овочевому супі з картоплею? У 100 г страви, приготованої з додаванням цього популярного коренеплоду, буде близько 18-20 ккал. У складі картоплі міститься залізо, калій, магній і натрій, які частково зберігаються і в готовому стані.
Корисні властивості та шкода овочевого супу
Овочі виступають цінним джерелом корисних сполук, тому приготований з них суп також має корисні властивості. Страва дає організму вітаміни і мінерали, необхідні для підтримки імунітету і бадьорості. Регулярне вживання овочевих супів прискорює обмін речовин. Такий суп незамінний для раціону вегетаріанців і людей, які не можуть їсти жирні страви з м'ясом.
Під час суворих дієт можна їсти овочевий суп для схуднення, калорійність якого мінімальна. Така страва має зігрівальний ефект і швидко викликає відчуття насичення. Крім цього, суп з овочів допомагає відновити водний баланс в організмі, покращуючи самопочуття і настрій. Страва відмінно засвоюється, не створюючи навантаження на організм. Такий суп можна вживати навіть під час лікувальної дієти, коли перші страви на м'ясному або рибному бульйоні протипоказані.
Незважаючи на мінімальний вміст калорій в овочевому супі, не варто ним зловживати. Маючи рідку консистенцію, суп розбавляє шлунковий сік, знижуючи його концентрацію. Це призводить до уповільнення процесів травлення і може спричинити відчуття тяжкості в шлунку. Під час термічної обробки свіжі овочі втрачають значну частину цінних сполук, тому в гарячих овочевих супах вміст вітамінів і мінералів невеликий.
Рекомендації з приготування овочевого супу
Суп овочевий, калорійність якого точно не завдасть шкоди фігурі, є популярною стравою в раціоні багатьох людей. Найчастіше як інгредієнти використовують картоплю, моркву, зелений горошок. У страву нерідко додають броколі та цвітну капусту, які надають їй додаткових корисних властивостей.
Для приготування овочевого супу необхідно закип'ятити в каструлі чисту воду. Усі овочі миють, очищають від шкірки, а потім нарізають кубиком або соломкою. Цвітну капусту та броколі розбирають на суцвіття. Підготовлені інгредієнти закладають у киплячу воду і варять до готовності, додаючи за смаком сіль, спеції, лавровий лист і ароматні трави. Готовому супу дають йому трохи настоятися під кришкою.
До овочевого супу подають свіжий чорний хліб, сухарики, грінки та крутони. Для прикраси в тарілку з готовою стравою додають дрібно посічену зелень.